Co oznacza taka obfita miesiączka po porodzie?

Dzien dobry biore lek xsarelto 20mg z powodu zatoru płucnego w pologu i dostałam w poniedziałek druga miesiaczke po porodzie i jest bardzo obfita i są skrzepy czy tak obfita miesiaczke może powodować lek

Redakcja abcZdrowie

Witam,

lek, który Pani przyjmuje może wpływać na obfitość krwawień.

Inni użytkownicy naszego portalu mieli podobny problem do Pani: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-krwawienia-przy-stosowaniu-xarelto-20-mg.

Xarelto ma działanie przeciwzakrzepowe. Oznacza to, że blokuje czynniki krzepnięcia krwi i zmniejsza tendencje do powstawania zakrzepów. Przyjmuje się go nie tylko w przypadku zatoru płucnego, ale również przy zakrzepicy żył głębokich, nadciśnieniu tętniczym, zatorowości obwodowej czy też w profilaktyce udaru.

Jednym ze skutków ubocznych stosowania leku Xarelto jest właśnie wystąpienie długich i obfitych krwawień. Ponadto po zastosowaniu leku mogą pojawić się takie objawy, jak bóle i zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie, gorączka lub problemy żołądkowe. Więcej o tym leku przeczyta Pani na naszym portalu pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/xarelto-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Warto również skonsultować krwawienia, o których Pani wspomina z ginekologiem. Po zakończonym połogu należy również zgłosić się do lekarza, aby ocenił bliznę poporodową i sprawdził, czy nie ma żadnych komplikacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.