Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te skrzepy po porodzie?

Witam, jestem 3 tyg po porodzie od ok 4-5 dni krwawienie stało się bardziej intensywne i kilka razy "wypadły" ze mnie dosyć duże skrzepy ok 7-8 cm przyznam szczerze że trochę mnie to niepokoi, czy podczas pologu jest to normalne czy jednak dzieje się coś niepokojącego? Dodam że nie boli mnie brzuch.
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Niefarmakologiczne metody leczenia menopauzy

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jakie są sposoby leczenia przykrych dolegliwości towarzyszących menopauzie? Dowiesz się tego z naszego filmu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ginekologiem, który sprawuje opiekę nad Panią. W pytaniu pisze Pani, że około miesiąc temu urodziła dziecko. Standardowo wystąpiło krwawienie poporodowe, ale kilka dni później mocno się ono nasiliło i pojawiły się dosyć duże skrzepy. Połóg może mieć różny przebieg i to krwawienie u jednej kobiety będzie bardzo obfite i zawiera skrzepy u innej znów jest raczej skąpe i trwa krótko. Obecność tak dużych skrzepów Panią niepokoi, dlatego też warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Możliwe, że jest to dla Pani fizjologia, ale trzeba to sprawdzić. Nie zgłasza Pani innych dolegliwości, typu silne bóle brzucha czy gorączka. Wydaje się więc, że to nic poważnego ale przy tak dużych skrzepach konieczna jest mimo wszystko konsultacja lekarska.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/polog

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-po-porodzie

https://portal.abczdrowie.pl/krwotok-poporodowy

https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-poporodowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy