Czy takie krwawienie w ciąży jest normalne?

Witam. Jestem w 4 tyg., ciąży lecz przez 3 dni krwawiłam jak na miesiączkę i przez pierwszy dzień bolał mnie brzuch tak jak miałabym dostać miesiączkę. Dodatkowo Występowały też skrzepy krwi. Nie było ich jakoś dużo ale kilka było . Czy to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam, niestety takie krwawienie oraz bolesne skurcze macicy nie są normalnym objawem na tym etapie ciąży. Może to być symptom poronienia zagrażającego. W takiej sytuacji należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza – być może lekarz uzna za konieczne podawanie luteiny wspomagającej podtrzymanie ciąży na tak wczesnym etapie. Niestety obfite krwawienie może również świadczyć o poronieniu samoistnym. Proszę zapoznać się z artykułem omawiającym przyczyny oraz zagrożenia związane z plamieniem w ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.