Czy takie krwawienie zawsze świadczy o poronieniu?

Dzień dobry, Jestem w 9 tygodniu ciąży. Około dwóch tygodni temu byłam u ginekologa i ciąża została potwierdzona, było tez słychać bicie serduszka. Niestety dzisiaj doszło do krwawienia. Towarzyszy mu lekki ból w okolicach podbrzusza. Czy takie krwawienie świadczy o poronieniu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, nie sposób wykluczyć poronienia przy takich objawach, ale też nie ma pewności – potwierdzić to może tylko ginekolog. Dlatego też sugeruję, by jak najszybciej zgłosiła się Pani na izbę przyjęć szpitala. Plamienie nie zawsze świadczy o czymś niepokojącym, jednak gdy towarzyszą mu dolegliwości bólowe, przypominające te towarzyszące menstruacji, to jest to niechybny znak, że konieczna jest wizyta u lekarza. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Proszę pamiętać, że odpowiednio szybka reakcja oraz wdrożenie leczenia może pomóc w utrzymaniu ciąży, dlatego nie należy ignorować żadnych niepokojących sygnałów. Być może zechce Pani zapoznać się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-najczesciej-dochodzi-do-poronienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.