Co mogło spowodować krwawienie podczas ciąży?

Witam ostatnio Moja żona wstała rano zalana krwią 19 tygodniu ciąży trafiła do szpitala gdzie po Usg stwierdzono że dziecko żyje i z macica jest wszystko w porządku później było po tej akcji lekkie tylko plamienie żadnych innych objawów co może być przyczyną i czy jest jakieś zagrożenie duże utraty dziecka jest dopiero drugi dzień na obserwacji plamienie jest już bardzo małe znikome

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety to pytanie należałoby zadać szpitalnemu ginekologowi – jeżeli przyczyną krwawienia jest np. krwiak (one potrafią w trakcie ciąży obficie krwawić), to na pewno jest widoczny na USG.

Krwawienia mogą powodować także polipy, pęknięcia naczyń krwionośnych (np. wskutek wysiłku fizycznego czy podczas wypróżnienia, zwłaszcza gdy ciężarnej dokuczają hemoroidy).

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Do najpoważniejszych przyczyn krwawień w drugiej połowie ciąży należy przedwczesne odklejanie się łożyska – bardzo często grozi utratą dziecka.

Zachęcam do lektury artykułu, znajdzie tu Pan więcej szczegółów: https://parenting.pl/krwawienie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.