Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo może trwać pierwszy okres?

Witam. Moja córka ma 11 lat i dostała pierwszą miesiączkę trwa ona już 9 dni i nie zapowiada się żeby zaraz się skończyła. Co robić? Jak długo może trwać pierwszy okres? Proszę o poradę.
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pierwsza miesiączka w życiu kobiety, czyli menarche, może przybierać różne formy. Może to być plamienie lub delikatne krwawienie przez około 3 do 7 dni. W niektórych przypadkach trwa jednak nawet dwa tygodnie albo i dłużej – właśnie w postaci skąpych plamień. Nie jest to nic dziwnego ani nienaturalnego, podobnie jak brak regularności w kolejnych miesiączkach – mogą się pojawiać nawet co 2 tygodnie albo co 2 miesiące. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje.

Powodem do niepokoju może być jednak sytuacja, gdy przedłużające się krwawienie jest bardzo intensywne lub menstruacja jest dodatkowo bolesna. W takim wypadku warto zwrócić się do ginekologa dziecięcego, który będzie w stanie ocenić ewentualne nieprawidłowości w przebiegu menarche lub w budowie narządu rodnego.

O pierwszej miesiączce może Pani przeczytać również w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-miesiaczka-kiedy-sie-pojawia-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy