Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jest to możliwe – zwłaszcza pierwsze miesiączki mogą być nieregularne i objawiać się nadmiernie obfitymi lub skąpymi krwawieniami o charakterze plamień. Wynika to z faktu, że menarche pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy nie zostanie jeszcze osiągnięta pełna dojrzałość płciowa, a cykle menstruacyjne są bezowulacyjne. Więcej szczegółów w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje.

Jeżeli jednak cokolwiek Panią niepokoi, może Pani przygotować córkę na pierwszą wizytę u ginekologa. Zachęcam również do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-u-12-latki oraz tu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-u-nastolatki-czy-to-normalne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy