Dlaczego 14-latka nie ma miesiączki?
Córce w wieku 14 lat od marca tego roku zatrzymała się miesiączka. Wcześniej dość regularne cykle od 11 r. ż. Zrzucałyśmy na stres itp. W sierpniu ginekolog przepisał Duphaston. Badanie USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Po Duphastonie miesiączka wystąpiła 29.08. Od tamtej pory znowu nic. Czy jest się czym martwić? Wizytę u ginekologa mamy zaplanowana na grudzień, ale może powinnyśmy ją przyspieszyć? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nasi eksperci są zdania, iż przez kilka pierwszych lat menstruacje mogą być nieregularne. Sytuacja ta stabilizuje się po upływie 2-3 lat. Wspomina Pani o stresie, a on jak najbardziej może doprowadzić do opóźnienia okresu.
Skoro badania u ginekologa nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku i trzeba cierpliwie czekać na kolejną menstruację. Gdyby w międzyczasie doszło do innych niepokojących objawów, np. bólu podbrzusza lub jajników, to warto przyspieszyć wizytę u ginekologa.
Poniżej umieszczamy odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-braku-miesiaczki-u-14-latki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawidlowa-czestotliwosc-miesiaczek-u-14-latki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-u-14-latki.