Jaka jest przyczyna długich i częstych krwawień?
Witam, moja córka (12 lat) od 2 tygodni ma okres, nie są to duże krwawienia. Dostała pierwszą miesiączkę w czerwcu, jej cykl trwał 18-19 dni, a okres ok. 6. 2 tygodnie temu zabrałam ja na badanie USG i wszystko było w porządku. Jaka jest przyczyna długich i częstych krwawień?

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
przyczyną długich i częstych krwawień, czy też zaburzeń miesiączkowania, jest młody wiek Pani córki – pierwszych kilka lat po pojawieniu się menarche (pierwszej miesiączki) to czas burzy hormonalnej organizmu. Wówczas cykle mogą być zarówno długie, jak i bardzo krótkie, zazwyczaj są także bezowulacyjne. Stąd również ich nieregularność. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje.
Dopóki krwawienia nie są bardzo obfite, nie ma powodu do obaw, tym bardziej, że niedawno była Pani z córką u ginekologa, który wykluczył nieprawidłowości czy schorzenia narządu rodnego. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania, być może rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-i-obfita-pierwsza-miesiaczka-co-robic oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-u-13-letniej-dziewczyny.
O pierwszej miesiączce może Pani przeczytać również w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-miesiaczka-kiedy-sie-pojawia-objawy.