Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest przyczyna długich i częstych krwawień?

Witam, moja córka (12 lat) od 2 tygodni ma okres, nie są to duże krwawienia. Dostała pierwszą miesiączkę w czerwcu, jej cykl trwał 18-19 dni, a okres ok. 6. 2 tygodnie temu zabrałam ja na badanie USG i wszystko było w porządku. Jaka jest przyczyna długich i częstych krwawień?
KOBIETA, 48 LAT 4 miesiące temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przyczyną długich i częstych krwawień, czy też zaburzeń miesiączkowania, jest młody wiek Pani córki – pierwszych kilka lat po pojawieniu się menarche (pierwszej miesiączki) to czas burzy hormonalnej organizmu. Wówczas cykle mogą być zarówno długie, jak i bardzo krótkie, zazwyczaj są także bezowulacyjne. Stąd również ich nieregularność. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje.

Dopóki krwawienia nie są bardzo obfite, nie ma powodu do obaw, tym bardziej, że niedawno była Pani z córką u ginekologa, który wykluczył nieprawidłowości czy schorzenia narządu rodnego. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania, być może rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-i-obfita-pierwsza-miesiaczka-co-robic oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-u-13-letniej-dziewczyny.

O pierwszej miesiączce może Pani przeczytać również w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-miesiaczka-kiedy-sie-pojawia-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy