Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy taka długa miesiączka u córki?

Dzień dobry moja córka ma 13 kat dostała pierwszą miesiączkę która trwa już 10 dzień co jest nie tak
KOBIETA, 33 LAT 8 miesięcy temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pierwsze lata od rozpoczęcia menstruacji zazwyczaj wiążą się z brakiem regularności krwawienia. Miesiączki są wówczas bardzo obfite lub wręcz przeciwnie – skąpe, bolesne albo całkowicie niezauważalne. Szacuje się, że nawet 20-30% młodych dziewcząt uskarża się na długie i obfite krwawienia – mówimy wówczas o tzw. krwawieniach młodocianych. Jest to podyktowane fizjologią i zazwyczaj nie stanowi powodu do obaw. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-miesiaczka-kiedy-sie-pojawia-objawy.

Natomiast czasami długa miesiączka wymaga konsultacji ginekologicznych z uwagi na dużą utratę krwi, która jest szczególnie niebezpieczna w okresie pokwitania. Jeśli Pani córce doskwiera obfita menstruacja, to sugeruję wizytę u lekarza. Oto odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-u-13-letniej-dziewczyny. Warto wiedzieć, że profilaktyka ginekologiczna jest bardzo istotna i warto oswoić z nią córkę. Być może uspokoi Panią również ta odpowiedź eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-i-obfita-pierwsza-miesiaczka-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy