Co robić z takim krwawieniem po porodzie?

Witam. 3 stycznia urodziłam, naturalnie- bez kleszczy itp. jedyne powikłanie to pękniecie szwów po nacięciu krocza(ponowne szycie). Byłam już u swojego lekarza ginekologa, zalecił stosowanie luteiny w celu wywołania okresu. Dostałam miesiączke jednak trwa ona już 15dni- raz mniejsze- raz większe krwawienie. Kontaktowałam się z lekarzem stwierdził że czasem tak jest, ale czy to napewno normalne? Po jakim czasie powinnam zgłosić się do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pierwsze menstruacje po porodzie mogą mieć inny charakter niż dotychczas. Jest to efektem zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie. Krwawienie może bardziej obfite i dłuższe i jeśli lekarz nie zauważył po porodzie żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Proszę mu zaufać.

Jeśli w ciągu najbliższych dni krwawienie nie ustanie ani nie zmniejszy się jego ilość, to proszę ponownie skontaktować się z lekarzem. Utrata zbyt dużej ilości krwi może być bowiem groźna.

W naszym serwisie pojawiały się już pytania o długie miesiączki po porodzie. Znaleźć je można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-po-4-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-dluga-miesiaczka-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taka-dluga-miesiaczka-po-porodzie-jest-normalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.