Co może oznaczać taka wydzielina z pochwy u 27-latki?

Witam mam 27 lat jestem 3 mies po cesarce w sierpniu miałam miesiączkę była obfita i trwała prawie 9 dni teraz miesiaczke miałam też prawie 8 dni potem była niby owulacja i znów zaczęło się plamienie po wprowadzeniu palca do pochwy widać krew i na papierze ten lekko różowe i trwa już z 5 dni. Co może być tego przyczyną czy może to być torbiel które odrosła czy może to być coś poważniejszego? Dodam jeszcze że czasem bolą mnie ledzwia. Czekam właśnie na wizytę u ginekologa

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyczyną Pani dolegliwości może być nawrót torbieli, ale nie tylko. Najlepiej więc udać się do ginekologa i wykonać badania mające na celu znalezienie przyczyny takich dolegliwości. Długa miesiączka może być także sygnałem obecności polipów lub mięśniaków macicy oraz świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.

Jest Pani dopiero trzy miesiące po porodzie, dlatego miesiączki mogą być jeszcze nieregularne i mogą występować anomalie związane z miesiączkowaniem. Kluczowa jest tutaj informacja, czy karmi Pani dziecko piersią i o to zapewne zapyta Panią ginekolog podczas wizyty.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie. Odpowiedzi na nie znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-po-porodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-po-4-porodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-dluga-miesiaczka-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.