Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeśli pyta Pani o wynik beta-HCG w kontekście ciąży, to każdy wynik, który wynosi mniej niż 5 jednostek oznacza, że nie doszło do zapłodnienia.

Skrócony czas miesiączki i złe samopoczucie mogą mieć wiele przyczyn. Zazwyczaj miesiączka trwa bowiem od trzech do ośmiu dni. Czasem zdarza się, że trwa krócej, ale sytuacja taka wymaga zawsze kontroli ginekologicznej i wykonania podstawowych badań, które mogłyby wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Za skąpe miesiączki mogą bowiem odpowiadać zaburzenia hormonalne związane między innymi z torbielami na jajnikach, zespołem policystycznych jajników czy podwyższonym poziomem prolaktyny. Proszę więc udać się do ginekologa.

Inne pytania o dwudniową menstruację znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwudniowa-miesiaczka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwudniowa-miesiaczka-a-negatywny-test-ciazowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwudniowe-plamienie-i-spozniajacy-sie-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty