Co oznacza taka barwa miesiączki?

Przez kilka miesięcy brałam tabletki daylette. Ostatnio po zakończeniu opakowania postanowiłam przestać je brać. Poprzedni okres (ten wywołany tabletkami) miałam jakoś 16.08. Aktualny dostałam 12.09 czyli w miarę regularnie bo minęło 28 dni. W pierwszy dzień bardzo bolał mnie brzuch i nogi typowy mocny ból jaki miałam przed braniem tabletek. Dzisiaj jest drugi dzień, okres jest zdecydowanie mniej bolesny i mało obfity. Czasem zdarza się ze jest po prostu blado różowy. Nie jest go bardzo mało, ale zdecydowanie mniej niż przed braniem tabletek. Czy jest to normalne i okres dopiero wraca do formy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej cykle miesiączkowe mogą być inne niż dotychczas. Organizm potrzebuje czasu, aby dojść do siebie po odstawieniu codziennej dawki hormonów. W związku z tym miesiączki mogą być nieregularne nawet przez kilka miesięcy od przyjęcia ostatniego opakowania tabletek.

To, jak wyglądają miesiączki po odstawieniu tabletek jest kwestią indywidualną. U jednych kobiet mogą to być bolesne i obfite menstruacje, u innych bezbolesne i skąpe. Wszelkie zaburzenia powinny zniknąć, kiedy gospodarka hormonalna odbuduje się, co może trwać do sześciu miesięcy.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-odstawieniu-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-odstawieniu-tabletek-hormonalnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opozniona-miesiaczka-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.