Czy stosując tabletki jest szansa, że wszystko wróci do normy?

Witam, cierpie na nieregularne oraz obfite miesiączkowanie pod koniec zeszlego roku lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin mini, podczas brania ich miesiączki były regularne i nie bolesne. Zakończyłam branie ich w styczniu tego roku, wystapiło krwawienie z odstawienia lecz potem od tego momentu nie dostałam miesiączki oraz występuje u mnie wiele nieprzyjemnych skutków odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. 3 dni temu lekarz przepisał mi znów tabletki Vibin mini, czy stosujac je jest szansa, że wszystko wróci do normy i dostanę krwawienia z odstawienia?
KOBIETA, 18 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam serdecznie,

tak, powrót do doustnej antykoncepcji hormonalnej doprowadzi najprawdopodobniej do ustania nieprzyjemnych objawów oraz krwawienia z odstawienia – oczywiście po przyjęciu pełnego opakowania.

Wskazane byłoby również wykonanie badań ginekologicznych, by określić przyczynę nieregularnych i obfitych menstruacji. Proszę zatem zapisać się na wizytę u ginekologa.

Nasi eksperci wypowiadali się na podobne tematy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-hormonalnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-sidretella.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty