Czy można tak łączyć tabletki Vibin z lekami psychiatrycznymi?

Witam mam kilka pytań 1. Czy można łączyć asertin 100mg i bonogren z tabletkami antykoncepcyjnymi vibin mini? 2. Czy asertin 100 może mieć wpływ na miesiączkę? Od kiedy go biorę mam nieregularne miesiączki a do tego bardziej bolesne i obfite 3. Po jakim czasie zacznie działać vibin mini? Biorę go właśnie 3 dzień, ginekolog przepisał mi go na bolesne i obfite miesiączki a tymczasem zawsze najbardziej brzuch mnie bolał 2dni dziś jest 3 a brzuch nadal strasznie boli a do tego miesiączka jest bardziej obfita niż zawsze. Zaznaczam że to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne
KOBIETA, 19 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zarówno lek Asertin, jak i Bonogren nie powinny wchodzić w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi Vibin Mini. Lek Asertin może jednak wpływać na menstruację, doprowadzając do zaburzeń miesiączkowania. Nieregularne krwawienia bądź plamienia mogą być także skutkiem ubocznym doustnej antykoncepcji hormonalnej. To samo tyczy się dolegliwości bólowych brzucha.

Proszę jednak pamiętać, że działania niepożądane są zazwyczaj najbardziej uciążliwe w pierwszych miesiącach stosowania. Na dalszym etapie powinno być lepiej. Gdyby tak się nie stało, wskazany będzie kontakt z ginekologiem.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-asertin-ma-wplyw-na-antykoncepcje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-jednoczesnie-stosowac-asertin-i-vibin-mini,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/asertin-a-zatrzymanie-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.