Czy taka miesiączka po Bromergonie jest normą?

Moje miesiączki były zawsze regularne (cykl ok 28dni), trwały ok 5 dni z czego pierwsze 2-3dni bardziej obfite. Kiedy zaczęliśmy starać się o dziecko (3 cykle nieudane), okazało się że mam zbyt wysoką prolaktynę i lekarz przepisał bronergon 1x dziennie cała tabletkę. Po 10 dniach brania leku przyszła miesiączka jednak bardzo skąpa i trwała 3 dni, 1 dzień nic, w kolejny dzień znów trochę krwawienia po stosunku. Czy to normalne po tym leku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

na charakter miesiączki może wpływać wiele czynników, w tym stosowane w danym cyklu miesiączkowym leki.

Tak również mogło być w Pani przypadku. Miesiączka mogła zmienić swój charakter na skutek podjęcia leczenia hiperprolaktynemii. Jeśli nie zauważyła Pani innych niepokojących objawów, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, choć gdyby sytuacja powtarzała się w kolejnych cyklach, to warto porozmawiać na ten temat z ginekologiem.

W naszym serwisie pojawiały się już pytania o lek Bromergon oraz menstruację. Znaleźć je można po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-bromergonu-a-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-a-bromergon.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.