Czy powinnam umówić się na kolejną wizytę kontrolną?

Witam, 30 września miałam wykonany zabieg łyżeczkowania. Zaszłam w ciążę, niestety pęcherzyk był pusty i dostałam skierowanie na zabieg, ponieważ nie dostałam krwawienia. Po zabiegu byłam do kontroli, lekarz powiedział, że wszystko jest ok i żeby czekać na miesiączkę, tylko jest taki problem, że nadal nie dostałam okresu a minęło już 10 tygodni od zabiegu. Ogólnie czuje się dobrze, nie mam żadnych nietypowych dolegliwości. Miesiączki zawsze miałam nie regularne, o wydłużonym cyklu. Dalej czekać na miesiączkę czy może umówić się na kolejną wizytę kontrolną?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

miesiączka po poronieniu może być nieregularna, zwłaszcza, jeśli przed zajściem w ciążę również taka była.

Pierwsza menstruacja po łyżeczkowaniu zazwyczaj występuje po upływie 4-6 tygodni. W Pani przypadku minęło już 10 tygodni, dlatego proszę udać się ponownie do ginekologa na wizytę kontrolną.

Jeśli w międzyczasie współżyła Pani, to należy również wykonać test ciążowy, aby sprawdzić, czy nie zaszła Pani ponownie w ciążę.

Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania innych użytkowniczek. Znajdzie je Pani po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-nastepuje-pierwsza-miesiaczka-po-lyzeczkowaniu-jamy-macicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-po-lyzeczkowaniu-kiedy-powinien-sie-pojawic,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-wystapi-miesiaczka-po-lyzeczkowaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.