Czy doszło do uszkodzenia rany po porodzie?

Witam. Jestem po połogu, wizyta u lekarza odbyta, wszystko z punktu lekarza się zagoiło (miałam pęknięcie 1stopnia). Po 6,5tygodniach od urodzenia dziecka zdecydowałam się z partnerem na seks. Wszystko było dobrze, jednak po zakończeniu zauważyłam dość mocne krwawienie. Po 2 dniach po krwawieniu nie ma śladu. Czym może być to spowodowane? Czy jest możliwe, żeby mimo wygojenia rana krocza gdzieś sie otworzyła? Im dłużej sie wpatruje w to krocze tym bardziej sie zaczynam obawiać, ze zrobiło sie takie wcięcie głębsze i jest przerwa pomiędzy dwoma tkankami. Skora niby przylega do siebie ale jak rozszerza palcami to właśnie pojawia sie takie wcięcie. Nie wiem czy już zbytnio panikuje, czy jednak warto udać sie do lekarza, aby to ocenił.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

z pewnością nie zaszkodzi odwiedzić lekarza, aby ocenił nie tylko sam proces gojenia, ale również stan po porodzie. Wówczas będzie Pani spokojniejsza.

Jeśli zaś chodzi o krwawienie, które pojawiło się po stosunku, to możliwe, że wynikało ono z podrażnienia nabłonka narządów rodnych. Tak się czasem zdarza po pierwszym zbliżeniu po porodzie. Jeśli krwawienie jest obfite, to trzeba je skonsultować z ginekologiem. Powinna Pani również dopytać lekarza o możliwość współżycia.

Pytania z podobnej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-porodzie-i-wspolzyciu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-po-porodzie-naturalnym-z-nacieciem-krocza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-stosunku-w-7-tygodniu-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.