Długa miesiączka u 13-letniej dziewczyny

Witam, w tamtym roku moja 13 letnia córka po raz pierwszy dostała okres. Wszystko było w porządku do tego czasu. 13 lutego dostała miesiączkę, która trwała 3-4 dni, lecz po 11 dniach ponownie dostała okres i trwa do teraz (już 10 dni). Czy powinnam się martwić i zapisać córkę do specjalisty? Dodam jeszcze że moja córka ma bezbolesne miesiączki, których wcale nie odczuwa.

Z uwagi na to że właśnie zaczęła miesiączkować nie ma potrzeby interwencji, gdyby krwawienie utrzymało się ponad 14 dni i było obfite - można zgłosić się do ginekologa.
Na początku miesiączkowania cykle zwykle są dłuższe, bezbolesne, obfite i nieregularne.