Obfite miesiączki u 12-latki

moja córka ma 12 lat i miesiączkuje od 7 mcy. jednak jej miesiączki są prawie co 2 tygodnie i bardzo obfite. Nie wiem jaka jest tego przyczyna i co dalej robić

Lek. Marta Gryszkiewicz

W początkach miesiączkowania zdarza się, że cykle są bardzo nieregularne i o zmiennym nasileniu. Jednak duże krwawienia występujące co 2-3 tygodnie powinny zostać skonsultowane przez lekarza ginekologa, gdyż mogą doprowadzić do anemizacji organizmu. Wskazana jest suplementacja żelaza.
Powinna Pani udać się z córką do lekarza ginekologa dziecięcego celem kontroli.