Co oznacza takie krwawienie po poronieniu?

Witam poroniłam 4 tyg temu po około 4 tyg od poronienia dostałam miesiączkę 1 dzien miesiaczki wyglądał tak leciały jeszcze ze mnie skrzepy dość spore na drugi dzień wszystko już było w porządku czysta krew moja miesiaczka trwajuz 6 dzien i raz plamie a raz pokazuje się krew co to może znaczyć i ile jeszcze będzie trwała ta miesiaczka chciałam jeszcze dodać ze w pierwszy dzień miesiaczki wzięłam pierwsza tabletke antykocepcyjna

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

miesiączka po poronieniu może różnić się od dotychczasowych menstruacji.

Może być ona zarówno dłuższa, jak i krótsza niż wcześniej, bardziej obfita lub mniej. Różnice w miesiączkowaniu można zauważyć nie tylko przy pierwszej menstruacji, ale również przy kilku kolejnych.

Jest to kwestia indywidualna, ponieważ każdy organizm dochodzi do siebie w inny sposób. Trudno więc przewidzieć, jak będzie w Pani przypadku. Najlepiej więc uzbroić się w cierpliwość i przetrwać ten czas.

Inne pytania poruszające tę tematykę znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-poronieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pierwsza-miesiaczka-po-poronieniu-jest-bardzo-intensywna-i-bolesna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-i-krwawienia-po-poronieniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.