Co należy zrobić po poronieniu samoistnym?

Dzień dobry. Żona niestety dzisiejszej nocy dostała skurczy wcześniej czuła ból w ledzwiowym odcinku kręgosłupa i poroniła. Spodziewaliśmy się tego ponieważ na ostatniej wizycie u pani ginekolog dowiedzieliśmy się że płód jest martwy. Od obumarcia do poronienia według badań wychodzi że minęły trochę ponad dwa tygodnie. Moje pytanie jest takie. Czy po samoistnym poronieniu bez ingerencji lekarzy należy udać się na badanie ginekologiczne w celu zbadania czy organizm usunął wszystkie części płodu? Czy nic co mogło by zaszkodzić nie pozostało
MĘŻCZYZNA, 40 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

oczywiście, w takiej sytuacji niezbędna jest wizyta u ginekologa, który oceni sytuację i stan żony po poronieniu. Bardzo nam przykro z powodu Państwa straty. Teraz najważniejsze, aby Pańska żona została objęta odpowiednią opieką. Nie wspomina Pan, w którym tygodniu ciąży doszło do poronienia, ale mimo wszystko warto zbadać się u ginekologa, by mieć pewność, że organizm oczyścił się samoistnie. W razie potrzeby lekarz zaleci Państwu dalsze postępowanie, dlatego zachęcamy do niezwłocznej wizyty.

Inne pytania poruszające podobne tematy umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-bylo-poronienie-kiedy-isc-do-lekarza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-konieczna-jest-wizyta-u-lekarza-po-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poronienie-samoistne-a-leki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.