Czy jest ryzyko poronienia samoistnego?
Dzisiaj byłam u ginekologa, stwierdził martwy zarodek. Ale w związku z tym, że beta mi trochę rośnie nie zrobią mi zabiegu w szpitalu po jednym usg. Muszę je powtórzyć za tydzien. Ale pod koniec tygodnia wyjeżdżam na 4 dni i to usg przeciągnie się o kolejnych 5 dni. Czy to bezpieczne? Jak duża szansa jest, że poronię samoistnie?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
w takich sytuacjach najlepiej jest stosować się do zaleceń lekarza, który Panią badał i z nim konsultować takie kwestie.
Nie jesteśmy w stanie określić ryzyka poronienia samoistnego na podstawie kilku zdań opisu. Nie wiemy nawet w którym tygodniu ciąży jest Pani aktualnie.
Decyzja o zabiegu w szpitalu musi być poprzedzona badaniami USG. Lekarz słusznie postąpił wyznaczając termin kolejnego badania. Musi mieć bowiem pewność co do tego, czy zarodek jest na pewno martwy.
Pod poniższymi linkami znajdzie Pani podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zarodek-jest-martwy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-martwej-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-czekac-na-samoistne-poronienie.