Czy takie są objawy poronienia?

Witam, wczoraj miałam plamienie, a dziś silny ból rano i zauważyłam tkankę we krwi i to nie krew jak co miesiąc przy miesiączce. Dodam ze spóźniła mi się dwa tygodnie robiłam testy i każdy był negatywny. Czy to poronienie ? Dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

do typowych objawów poronienia zaliczyć można nagłe i obfite krwawienia, którym towarzyszą silne skurcze. W wydzielinie zauważyć można fragmenty skrzepów lub tkanek, a kobieta dodatkowo może odczuwać bóle kręgosłupa, dreszcze, bóle mięśni lub mieć podwyższoną temperaturę.

Wspomina jednak Pani o negatywnych testach ciążowych co prawdopodobnie wyklucza ciążę. Być może objawy, które Pani opisuje, to spóźniona miesiączka lub zaburzenia miesiączkowania, które warto skonsultować z ginekologiem.

W pytaniach do specjalistów pojawiły się już podobne pytania o objawy poronienia. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-objawy-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wygladaja-objawy-poronienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.