Czy jest możliwość poronienia w tej sytuacji?

Dzień dobry,jestem we wczesnej ciąży ok.5,6 tygodniu liczone od ostatniej miesiączki. Wczoraj miałam stwierdzoną wczesną ciążę na.usg dopochwowym,kolejny termin za 2.tygodnie mam przyjść z wynikami moczu i krwi. Dlatego zdecydowałam się zadać pytanie tutaj,wczoraj miałam dość wyrażne bóle jajnika,czasem nawet w tym miejscu czułam palenie,pieczenie. Bóle trwały dość długo raz były silniejsze raz słabsze,co to może oznaczać czy jest możliwość poronienia? Krwawić nie krwawiłam jak narazie,takie bóle utrzymują się od ok tygodnia ale były o wiele słabsze a wczoraj trwały dość długo w nocy i były silniejsze,czasem też czuje bóle podbrzusza. Dodam że to moja kolejna ciąża,wcześniejsze były bezobjawowe,mam 35 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dolegliwości bólowe, które Pani opisuje były faktycznie silne, to powinna Pani udać się do ginekologa we wcześniejszym terminie.

Zawsze lepiej jest dmuchać na zimne i skonsultować swoje samopoczucie ze specjalistą. W tak wczesnej ciąży wszystko jest bowiem możliwe. Podczas poronienia kobieta zazwyczaj krwawi. Zdarzają się jednak przypadki poronienia bez krwawienia. W takiej sytuacji pojawiają się silne skurcze brzucha, wydzielina z pochwy, ból podbrzusza oraz wysoka gorączka.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-we-wczesnej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-jestem-we-wczesnej-ciazy-om-260412-owulacja-prawdopodo,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/objawy-poronienia-we-wczesnej-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.