Jakie jest ryzyko poronienia przez tę sytuację?

Dzień dobry, Obecnie jestem w ciąży. Jest to 5 tydzień i 2 dni, dzisiaj byłam na masażu pleców i masażystka nie uprzedziła mnie, że łóżko będzie podgrzewane. Jak tylko poczułam, że jest ciepłe to poprosiłam aby wyłączyła natomiast ok. 10 minut łóżko było ciepłe ( nie było gorące ) jakie jest ryzyko poronienia przez tą sytuację?
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krótkotrwałe narażenie na umiarkowane ciepło, takie jak to, które Pani opisała, jest zazwyczaj bezpieczne. To, że łóżko było podgrzewane przez około 10 minut i nie było gorące, nie powinno stanowić znaczącego ryzyka utraty ciąży.

Główne obawy dotyczące ciepła w ciąży związane są z długotrwałym narażeniem na wysokie temperatury, takie jak gorące kąpiele, sauny lub gorące jacuzzi, które mogą prowadzić do podniesienia temperatury ciała matki do poziomu, który może być szkodliwy dla rozwijającego się płodu. W Pani przypadku raczej do tego nie doszło i jeśli czuje się Pani dobrze, to wszystko powinno być w porządku.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/goraca-kapiel-w-7-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-gorace-kapiele-mogly-zaszkodzic-kobiecie-w-ciazy-i-dziecku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przegrzanie-w-25-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.