Czy w tej sytuacji jest duże ryzyko poronienia?

Jestem w6 tygodniu ciąży lekarz nie widzi serduszka i zaczęłam coś plamić ale nie mocno tylko troszkę plamienie trwało 3dni poszłam na wizytę żeby się upewnić co się dzieje powiedzieli że prawdopodobnie poroniłam ale poszłam jeszcze do innego lekarza i powiedział też że nie widzi serduszka to zapytałam czy jeśli mi zapisze tabletki duphaston czy coś pomogą od powiedźial że nie ma przeciwwskazań do tych leków i zapisał ale nie wiem jaki to ma w pływ na rozwoju ciąży czy po 6 dniach będzie lepiej czy płód zacznie rosnąć bo boje się że kolejny raz poronię a bym chciała urodzić to dziecko bo nie mam już 20lat tylko 41 bardzo bym prosił o jak najszybszą odpowiedź z góry bardzo dziękuję pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

serce płodu zaczyna bić około 6. tygodnia ciąży i w tym czasie powinno być już zauważalne podczas badania USG. Czasem zdarza się, że z powodu różnych czynników (młodsza ciąża, niekompetencja lekarza, jakość sprzętu, budowa matki) akcja serca uwidoczniono jest nieco później, ale nie dłużej niż w okolicy 8. tygodnia ciąży.

Plamienie w 6. tygodniu ciąży może być zarówno zjawiskiem fizjologicznym, jak i objawem poronienia, dlatego zawsze trzeba konsultować je z ginekologiem.

Duphaston zawiera aktywny progesteron. Stosuje się go w przypadku zaburzeń miesiączkowania, a także krwawień i plamień z macicy u ciężarnych. Pomaga w podtrzymywaniu ciąży, dlatego przepisywany jest kobietom, aby zmniejszyć ryzyko poronienia.

Ciężko określić, jak rozwinie się Pani ciąża, ale proszę nie tracić nadziei i cierpliwie czekać na kolejne badanie, które z pewnością wiele wyjaśni.

Podobne pytania znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-jeszcze-szansa-na-rozwoj-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowy-sluz-i-brak-bicia-serca-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bicie-serca-plodu-w-6-tygodniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.