Dlaczego na USG serduszko nie było widoczne?

Witam. Mam pytanie jestem w ciąży. Ostatnia miesiączka 6 marca z której wynika że jestem 8 tc i 4 dzień. W 7tc i 6 dniu byłam na USG gdzie nie wykryto jeszcze serca płodu. I tu moje pytanie cykle mam 31 dniowe jak w zegarku. 24 marca była owulacja którą potwierdził lekarz 25 marca że pęcherzyk pękł. Czyli do zapłodnienia mogło dojść ewentualnie 25 lub 26 marca. Więc licząc od dnia zapłodnienia do tej wizyty gdzie nie było serduszka wychodzi 5 tc i 3 dni. Czy możliwe jest że dlatego nie było jeszcze serduszka i jeszcze się pojawi?
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jest to możliwe. Zazwyczaj serce płodu zaczyna być widoczne na USG około 6. tygodnia ciąży. Jeśli faktycznie byłaby Pani dopiero w 5. tygodniu ciąży, to mogłoby być za wcześnie na uwidocznienie akcji serca.

Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że bicie serca powinno być wykryte maksymalnie do 8. tygodnia ciąży. Gdyby do tego czasu lekarz nie mógł go zarejestrować, niestety może oznaczać to poronienie. W związku z tym proszę poczekać do kolejnej wizyty lekarskiej, która z pewnością wiele wyjaśni.

Wiele kobiet niepokoiło się z tego samego powodu co Pani. Zadawały więc one podobne pytania, które można znaleźć pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moglo-byc-powodem-braku-widocznosci-bicia-serca-plodu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-w-7-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-w-5-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-zarodka-a-mozliwosc-utrzymania-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy