Czy jest szansa, że to nie będzie kolejne poronienie?
Jestem w 7 tyg ciąży i bylam na usg i nie mógł znaleźć lekarz bicia serca i mam ciałko żółte 8mm. Jest to moja 9 ciąża- 1 urodzone przez cc i 7 poronien. Czy jest jeszcze szansa ze bicie serduszka ruszy czy to tez bedzie poronienie? Właśnie jestem w trakcie zrobienia bety.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie jednoznacznie. Jeszcze nie wszystko jest bowiem przesądzone.
Choć w siódmym tygodniu ciąży zazwyczaj bicie serca jest już widoczne, to czasem zdarza się, że ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki i wówczas akcja serca uwidacznia się później.
Proszę być dobrej myśli. Trzymamy za Panią kciuki!
Ze względu na częstotliwość poronień zachęcamy również do wdrożenia diagnostyki w kierunku poronień. Być może istnieje jakaś przyczyna, która uniemożliwia Pani utrzymanie ciąży. Warto to sprawdzić.
W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z pytaniami naszych użytkowniczek, które poruszają podobną tematykę: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-zarodka-w-7-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-w-9-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-bicia-serca-w-6-tygodniu-ciazy.