Czy moja ciąża może się jeszcze utrzymać?

Witam jestem w ciąży om 28 maja test pozytywny 23.06 tydzień temu wizyta u gin crl 5.7 dzis trafilam na sor brak akcji serduszka nadal lekarz powiedzial ze ciaza moze być obumarła drugi lekarz powiedzial ze jezeli zarodek pojawił sie tydzień temu to serduszko moze pojawić sie poznie kazali zrobic bete 6513 druga za 48h czy mam jeszcze szanse i nadzieje na ta ciaze

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skoro lekarze zalecili powtórzenie oznaczenia beta-HCG, to znaczy, że widzą oni szansę na prawidłowy rozwój ciąży. Proszę być dobrej myśli i wierzyć, że będzie dobrze.

Odpowiedź da czas oraz wynik hormonu beta-HCG wykonany po 48 godzinach. Wynik ten powinien ulec podwojeniu, co świadczyłoby o dalszym rozwoju ciąży. Jeśli lekarze nie zauważą przyrostu beta-HCG, to niestety najprawdopodobniej ciąża jest obumarła.

Akcja serca u zarodka powinna być widoczna około 6-7 tygodnia ciąży. Czasem jednak zdarza się, że ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki i wówczas bicie serca pojawia się nieco później i tak też może być w Pani przypadku. Trzymamy kciuki!

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi specjalistów na podobne pytania. Znajdzie je Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-akcji-serca-w-8-tygodniu-i-5-dniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-akcji-serca-plodu-w-7-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-akcji-serca-w-9-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.