Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moja ciąża ma szansę się utrzymać?

Witam, wczoraj byłam na usg 7tc lekarz powiedział mi że zarodek jest mały i ma niskie tętno. Wielkość zarodka to 0.76 cm Na powtórne usg mam iść za tydzień. Od wczoraj tylko płaczę i nie potrafię opanować emocji. Strasznie boję się o moje dziecko
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu

Zapłodnienie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w siódmym tygodniu ciąży zarodek powinien mierzyć od 7 do 12 mm, w związku z czym znajduje się Pani na dolnej granicy. Czasem jednak zdarza się, że wiek ciąży jest błędnie obliczony i do zapłodnienia doszło później niż obliczył to lekarz.

Niskie tętno u płodu to takie, które wynosi mniej niż 100-110 uderzeń na minutę na tym etapie ciąży. Serduszko ma jeszcze szansę przyspieszyć, jednak trzeba brać pod uwagę różne opcje, łącznie z zatrzymaniem akcji serca.

Mimo wszystko trzeba być dobrej myśli, gdyż stres w Pani przypadku jest szczególnie niewskazany. Proszę cierpliwie czekać na wizytę u ginekologa. Z pewnością wiele ona wyjaśni.

Nasi użytkownicy zadawali już pytania o niskie tętno płodu. Specjaliści odpowiadali na nie pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-niskie-tetno-plodu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-poprawic-niskie-tetno-plodu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tetno-plodu-nie-jest-za-niskie.

W naszej bazie znajdują się również pytania dotyczącego zbyt małego zarodka. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-maly-zarodek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zarodek-jest-zbyt-maly.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy