Czy muszę pilnie udać się na konsultację wczesnej ciąży?
Witam, Jestem w 8 tygodniu ciąży, pierwszą konsultację i badanie u ginekologa miałam w 7 tygodniu wtedy bicie serca dziecka było 122 uderzenia na minutę. Ginekolog stwierdziła że jest trochę słabe ale powinno być lepiej za tydzień. Moja kolejna wizyta u ginekologa jest umówiona na za dwa tygodnie. (to jest najbliższy termin do ginekolog którego chciałabym by mnie prowadził przy tej ciąży) Martwię się że to strasznie długo do kolejnego badania usg. Czy powinnam znaleść w między czasie inne miejsce i zrobić badanie usg?

KOBIETA, 40 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
warto skonsultować się w tej sprawie bezpośrednio z ginekologiem, który Panią badał. Najprawdopodobniej nie będzie większego znaczenia, czy wizyta odbędzie się za tydzień, czy za dwa tygodnie, ale nie zaszkodzi dopytać.
Prawidłowe tętno płodu wynosi 110-160 uderzeń na minutę. Podany przez Panią wynik mieści się więc w tych normach.
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-tetno-plodu-moge-uznac-za-dobre,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-poprawic-niskie-tetno-plodu,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-niskie-tetno-plodu.