Czy takie tętno zarodka jest w normie?
Czy tętno zarodka 126 ud/min w 6 tygodniu ciąży dobrze rokuje? Ostatnio na USG w 7 0 ciąży uwidoczniono zarodek 92 mm (odpowiada 6 6 ciąży) z akcją serca 126 ud/min. Czy nie jest to zbyt wolne tętno jak na ten moment?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
tętno zarodka, które wynosi 126 uderzeń na minutę mieści się w normach, które wynoszą od 110 do 150-160 uderzeń na minutę, a według niektórych specjalistów nawet więcej.
Jeśli tętno zarodka byłoby niższe niż 110 uderzeń na minutę, wówczas można podejrzewać bradykardię. W obecnej sytuacji raczej nie Pani powodów do obaw. Ważne, że lekarz ginekolog podczas badania nie zauważył niczego niepokojącego oraz uwidocznił się zarodek wraz z akcją serca.