Jaki wiek może mieć moja ciąża?

Witam. Według moich wyliczeń jestem w 8 tygodniu ciąży, według Pani doktor w 9 tygodniu, a nadal nie ma tętna płodu. W dodatku na pierwszej wizycie która była w według mnie w 4 tygodniu, Pani doktor oceniła ciąże na 5 tydzień.. Przedwczoraj byłam na kolejnym USG i wyszło że ciazna na wielkość wuglada na 6 tydzień. Płód wygląda zdrowo z tego co powiedziała Pani doktor. Zaleciła mi badania beta Hcg w środę i w piątek. Muszę poczekać na wyniki. Co mogę jeszcze zrobić, dlaczego tak się stało?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podejrzewam, że niestety w takiej sytuacji nic nie może Pani zrobić oprócz wnikliwej obserwacji i badań, jakie zlecił ginekolog.

Na ich podstawie będzie można ocenić, czy płód się rozwija. W przypadku zdrowej ciąży hormon beta-HCG powinien ulegać podwojeniu co 2-3 dni i zapewne w tym celu lekarz zalecił Pani badanie zarówno w środę, jak i piątek.

Niestety brak tętna płodu nie jest dobrym objawem na tym etapie ciąży. Jednakże nic nie zostało jeszcze przesądzone i trzeba być dobrej myśli.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania może Pani znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-tetna-plodu-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-tetna-u-plodu-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-tetna-plodu-w-9-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.