Czy mogę mieć początki poronienia?

Witam, Kilka lat temu wykryto u mnie haszimoto, przeciwciala ana850, tryb ziarnisty, tpo w normie, atg 2xpodwyzszone. Zanim zaszlam w ciaze dowiedzialam sie, ze mam PCOS, ale nie zdazylam leczyc. Obecnie jestem w 8mym tyg ciazy. Od kilku dni mam lekkie krwawienie, wczoraj wydalilam tkanke bez krwi wielkosci naparstka. Kilka lat temu poronilam, ale wygladalo to inaczej i bardziej obficie. Krwawienie dzisiaj jakby mniejszeMam wizyte 30ego, ale do tego czasu chciaabym wiedziec czy to ew poronienie. Mieszkam w Anglii i tutaj sa troche inne zasady.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza bądź na izbę przyjęć.

Każde krwawienie w ciąży powinno być konsultowane z lekarzem, gdyż może doprowadzić do utraty ciąży. Jest to prawdopodobne zwłaszcza, że w przeszłości doszło do Pani do utraty ciąży, a aktualnie wydalona została tkanka niewiadomego pochodzenia. Proszę pamiętać, że poronieniu nie zawsze musi towarzyszyć obfite krwawienie.

Rozumiemy, że nie mieszka Pani w Polsce, jednakże sytuacja ta wymaga natychmiastowej reakcji. Proszę więc nie zwlekać.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-objawy-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-w-tym-przypadku-do-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-objawy-przypominaja-poronienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.