Czy jestem już w ciąży po poronieniu?
Witam, poroniłam samoistnie, krwawienie trwało 5 dni, skończyło sie 17 lutego. Miałam robione usg i czyściutko. Czy jest możliwość ze teraz mogę byc znów w ciąży? ? Czy kest jakaś nadzieje?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
istnieje możliwość zajścia w ciążę po poronieniu już przy następnej owulacji, zwłaszcza, jeśli poronienie nastąpiło samoistnie. Wiele kobiet po takim poronieniu bardzo szybko zachodzi pomyślnie w kolejną ciążę, którą udaje się im donosić.
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne poleca odczekać po poronieniu co najmniej trzy miesiące. Niektórzy ginekolodzy sugerują wydłużenie tego czasu aż do sześciu miesięcy. Organizm potrzebuje czasu, aby się w pełni zregenerować, jednak decyzja o staraniach jest kwestią indywidualną, zależną od przyczyny poronienia, kondycji psychicznej i fizycznej oraz nastawienia przyszłej mamy.