Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy kolejna ciąża po poronieniu?

Witam,
jestem w 6 tygodniu ciąży (już właściwie nie). 2 dni temu zaczęłam plamić na brązowo. Wczoraj byłam u lekarza i USG wykazało, że zarodek przestał rosnąć. Doktor powiedział, że w ciągu dwóch dni prawdopodobnie naturalnie poronię i tak też się stało.
Rozumiem, że to albo genetyczny konflikt, albo przebyta infekcja dróg oddechowych, jaką miałam przed ciążą. Zażywałam antybiotyki, byłam bardzo osłabiona, powiększył mi się węzeł chłonny, w związku z tym zrobiłam wszystkie podstawowe badania i były w porządku. Nie brałam jednak kwasu foliowego, a ciąża była wpadką...
Doktor powiedział, że śmiało mogę się starać za dwa miesiące, tylko powinnam brać kwas foliowy i witaminy dla kobiet w ciąży. Czy to możliwe, że tak szybko po poronieniu można się starać znowu? Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania?
Pozdrawiam,
k.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Przyczyny poronień możemy podzielić na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Zewnętrzne to na przykład styl życia czy wpływ czynników teratogennych. Do czynników wewnętrznych należą nieprawidłowości w budowie i funkcji macicy, ale także wady zarodka. Często do poronienia przyczynia się wiele składowych. Trudno jest również wskazać powód przedwczesnego zakończenia ciąży.
Po jednokrotnym poronieniu zwykle nie zleca się żadnych badań dodatkowych. O kolejną ciążę można starać się po upływie dwóch do trzech cykli.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy