Kwas foliowy po poronieniu

Dobry wieczór! Pięć tygodni temu poroniłam ciążę w jej 14-stym tygodniu. Przyczyną poronienia było nisko umiejscowione łożysko oraz obfite krwawienie z dróg rodnych, które spowodowało obszerne skrzepy w jamie macicy, które oddzieliły łożysko od ściany macicy. Za kilka miesięcy chcielibyśmy z mężem podjąć starania ponownego zajścia w ciążę. Chciałabym spytać, kiedy mogę rozpocząć przyjmowanie kwasu foliowego, powiedziano mi, że nie powinnam go przyjmować zbyt wcześnie po poronieniu. Dziękuję i pozdrawiam!

Witam! Suplementacja kwasu foliowego wskazana jest każdej kobiecie w wieku rozrodczym. Przyznam, że nie spotkałam się z ograniczeniami stosowania preparatu kwasu foliowego, tym bardziej po poronieniu, gdy poziom witamy nierzadko ulega obniżeniu. Z tego też względu zachęcam do jak najszybszego powrotu do suplementacji kwasu, tym bardziej, że jak sama Pani wspomniała, zamierzacie Państwo w najbliższym czasie podjąć ponowne starania o dziecko. Pozdrawiam