Przyjmowanie kwasu foliowego

Witam czy jeżeli nie planuje ciąży mogę przyjmować kwas foliowy w tabletkach? Czytałam ze kwas foliowy należy przyjmować parę mc przed planowana ciąża .a jeżeli jej nie planuje można również przyjmować?

Jeśli nie planuje Pani ciąży i nie ma Pan objawów niedoboru kwasu foliowego, nie ma potrzeby jego dodatkowej suplementacji. Dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej wynosi ok 400 ug, wzrasta niemal dwukrotnie u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Jeśli nie planuje Pani ciąży i racjonalnie się Pani odżywia dodatkowa suplementacja nie jest konieczna.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz