Podejrzenie ciąży a wskazania do suplementacji kwasu foliowego

Prawdopodobnie jestem w 6tygodniu ciazy. Niestety przebywam za granica i do kraju wybieram sie za miesiąc, wtedy tez dopiero ufam sie do ginekologa. Czy powinnam do tego czasu zażywać specjalne witaminy lub inne specyfiki? Zazywam centrum woman który zawiera kwas foliowy czy to znaczy ze nie muszę juz łykać dodatkowo tego kwasu?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Te witaminy zawierają 300 ug kwasu foliowego, a kobiety ciężarne powinny przyjmować 400 ug, także radziłabym zmienić witaminy na takie z odpowiednia dawką.
Pozdrawiam

0
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Sugeruje się stosowanie dawki 400 mikrogramów dziennie w okresie okołokoncepcyjnym, aż do 12 tyg ciąży. Należy pamiętać, że większość wad cewy nerwowej powstaje w pierwszych 4 tc. od czasu ostatniej miesiączki, dlatego rozpoczęcie suplementacji w 6 tyg. może nie uchronić przed ew. wadami cewy nerwowej.

0
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Zależy ile kwasu foliowego zawiera preparat- dawka zalecana wynosi 0,4mg na dobę. Jeżeli ten preparat pokrywa zapotrzebowanie nie ma potrzeby brać więcej kwasu foliowego. Należy zaprzestać picia alkoholu i palenia papierosów.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy