Jak to jest z kwasem foliowym w ciąży?

Witam serdecznie!
Czytałam, że przyjmowanie kwasu foliowego powyżej 1 mg dziennie jest niewskazane w czasie ciąży. W związku z tym zastanawia mnie fakt, jaki ma sens stosowanie tej witaminy w ilości 15mg dziennie. W jakim celu ona jest przyjmowana w takiej dużej ilości?
Proszę o odpowiedź.
Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca profilaktyczne przyjmowanie kwasu foliowego w dawce 400 mg na dobę, w celu profilaktyki wad cewy nerwowej.
Nie ma natomiast takich zaleceń co do witaminy C.
Z poważaniem