Kwas foliowy i luteina w pierwszych tygodniach ciąży

Witam, właśnie zrobiłam test i okazało się, że jestem w ciąży, może to 2, a może 3 tydzień. Nie wiem, wizytę mam dopiero 6 grudnia. Pierwsze dziecko poroniłam w lipcu w 6 tygodniu ciąży. Teraz codziennie piję kwas foliowy i luteinę 2 tabletki 2 razy dziennie. Mam pytanie czy tę luteinę i kwas foliowy brać dalej, nie zaszkodzi ona dziecku? A moje drugie pytanie jest takie, czy to, że się denerwuje, złoszczę ma wpływ na rozwój dziecka? Jestem zła, kłócę się ze wszystkimi non stop, płaczę, krzyczę, nie wiem czemu tak jest. Proszę mi pomoc, proszę odpowiedzieć na te pytania. Ja tak bardzo pragnę mieć dzidziusia. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani na suplementację kwasu foliowego. Jest to jedno z podstawowych wskazań dla kobiet planujących ciążę.Nie wiem jedynie, z jakiego powodu przyjmuje Pani luteinę. Jeżeli lekarz zalecił Pani jej przyjmowanie, to oczywiście proszę kontynuować leczenie. Jeżeli rozpoczęła Pani przyjmowanie preparatu bez wiedzy lekarza, należy skonsultować z nim wskazania do suplementacji progesteronu. Poronienie w wywiadzie nie jest wskazaniem do przyjmowania luteiny.
Zmiany nastroju, poddenerwowanie mogą być spowodowane Pani odmiennym stanem. W pierwszych tygodniach ciąży panie nierzadko są drażliwe i płaczliwe. Proszę porozmawiać z otoczeniem i poprosić o cierpliwość. Może Pani również pić melisę, która powinna zadziałać na Panią wyciszającą.
Na koniec chciałabym zauważyć, iż wiek ciąży liczy się na podstawie daty ostatniej miesiączki.
Pozdrawiam