W jaki sposób zwiększyć szansę na ciążę po poronieniu?

Od trzech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne by wyregulować miesiączkowanie i zajść w ciąże. Pół roku temu poroniłam. Jak mogę zwiększyć szanse na ciąże. I czy powinnam zrobić jakieś badania po tych trzech miesiącach brania antykoncepcji? Bardzo proszę o odpowiedź.

Nie zwiększy Pani szans na ciążę w żaden sposób, po odstawieniu tabletek antykonc. i rozpoczęciu prób zajścia w ciążę może Pani wykonać badania TSH, badania wirusologiczne, glukozę.

pozdrawiam,
lek. A. Witkowska

Badania może Pani zlecić lekarz prowadzący.
Z dietetycznego punktu widzenia: polecam suplementację kwasu foliowego i wit. D w okresie starania się o potomstwo. A nawet rozważenie przyjmowania suplementu złożonego, który zawiera kwas foliowy.

Kwas foliowy jest ważny w prewencji wad cewy nerwowej u płodu. Najlepiej jeśli jest to tzw. aktywny kwas foliowy (metafolina). Natomiast witamina D bierze udział w wielu procesach metabolicznych i większość społeczeństwa polskiego cierpi na jej niedobór (w okresie od października do kwietnia).

Proszę dobrze się odżywiać i nie stresować! Wszystko będzie dobrze :)
Pozdrawiam
www.poradnialubczyk.pl