Czy po poronieniu zajdę w kolejną ciążę?

Poroniłam w 7 tygodniu, ponad rok z mężem staraliśmy się o dziecko, boję się teraz, że doszło do jakiś komplikacji i w ogóle nie będę mogła zajść w ciążę. Ile procent kobiet po poronieniu nie może później zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Na podstawie jednego poronienia nie można wyrokować co do tego, czy uda się zajść w kolejną ciążę. Statystyki mówią, że po jednokrotnym poronieniu kobieta ma podobne szanse na donoszenie kolejnej ciąży jak kobieta, która nigdy nie poroniła. W przypadku pierwszego poronienia nie zleca się również żadnych badań dodatkowych. Starania o kolejną ciążę powinno się rozpocząć po odczekaniu trzech kolejnych cykli.