Miesiączka i krwawienia po poronieniu

Witam! Proszę odpowiedź na moje pytanie. 09.11.10 minie 5 tygodni od poronienia plamienie na zmianę z krwawieniem miałam około 10 dni, byłam na kontroli wszystko w porządku, ale dr nie robił USG. Teraz dostałam w ciągu dnia plamienie trwało 3 godziny i już dalej nic. Więc moje pytanie brzmi, czy to zapowiada miesiączkę? Czy może jakieś powikłania? Z góry dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli poronienie nie zakończyło się zabiegiem łyżeczkowania, to powinna Pani co najmniej kontrolować poziom hormonu bHCG, który w przeciągu miesiąca powinien spaść do zera. Pierwsza miesiączka po poronieniu powinna się pojawić w 4-6 tygodni po zakończeniu krwawienia, ale może to nastąpić nieco wcześniej. Plamienie mogło być spowodowane przez bardzo wiele czynników, poczynając od przejściowych zaburzeń hormonalnych a na nadżerce czy polipie szyjki macicy kończąc. Jeżeli cykl się Pani wkrótce nie unormuje, może się Pani udać do lekarza ginekologa na kontrolę.

Pozdrawiam serdecznie!