Przedwczesna miesiączka - czy może wskazywać na ciążę?

Witam,
mam 32 lata i miesiączka wystąpiła u mnie 2 tygodnie przed czasem. Nie przyjmuj leków antykoncepcyjnych ani hormonalnych, mam stałego partnera.
Czy ten wczesny okres może wskazywać na ciążę?

Bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam.
Magda

32 LAT ponad rok temu

Witam!

Niestety nie podała Pani jak obfite było krwawienie. Zkaładam, że przypominało poprzednie miesiączki.

We wczesnej ciąży zwykle między 9 a 13 dniem od zapłodnienia mogą się pojawić niewielkie plamienia z dróg rodnych, które są wynikiem zagnieżdżania się jaj płodowego w macicy. Ponieważ przy regularnych cyklach owulacja zachodzi na 14 dni przed krwawieniem, plamienia te obserwuje się raczej w terminie spodziewanej miesiączki. Oczywiście przy przesunięciu jajeczkowania mogą się pojawić w środku cyklu. Jednak ciąża raczej nie jest przyczyną Pani dolegliwości. Oczywiście dla pewności można wykonać test ciążowy.

W Pani przypadku bardziej prawdopodobne jest pojawienie się zaburzeń miesiączkowania pod postacią krwawień międzymiesiączkowych. Istnieje wiele możliwych przyczyn takiej sytuacji (mięśniaki macicy, stany zapalne i rozrosty endometrium, zaburzenia krzepnięcia krwi, cykle bezowulacyjne i wiele innych).

Radzę skontaktować się z lekarzem ginekologiem w celu wdrożenia diagnostyki i ustalenia powodu nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych.