Mam bordowe plamy na bieliźnie, co to jest?

Nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki, mam 13 lat i wszystkie objawy. Co to jest?

Witam!

Bordowe plamienia to objaw niewielkiego krwawienia z dróg rodnych. Mogą być oznaką zbliżającej się pierwszej miesiączki. Z drugiej strony takie objawy mogą być wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w Twoim organizmie, które są związane z dojrzewaniem. W przyszłości niewielkie plamienia mogą się pojawić podczas jajeczkowania lub między miesiączkami, ponieważ większość pierwszych cykli jest bezowulacyjna.

Na razie nie ma powodu do niepokoju. W Twoim organizmie hormony dosłownie szaleją, co może powodować niewielkie plamienia. Jeżeli jednak takie objawy będą się długo utrzymywać lub często powtarzać, proponuję udać się do ginekologa.