Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe upławy i ból w podbrzuszu - co mi jest?

Witam mam 21 lat.
Miesiączkę miałam 30 stycznia. 13 lutego kochałam się ze swoim chłopakiem i muszę się przyznać, że doszło do wytrysku. Wyliczyłam, że miałam wtedy dni płodne. Kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Jednak dostałam okres 25 lutego i był on normalny jak zawsze. Tak samo bolało i był bardzo obfity.

Przed miesiączką strasznie swędziała mnie pochwa i piekła, a po stosunku, po ostatniej miesiączce pojawiła się niewielka ilość krwi na bieliźnie. Od tygodnia miewam brązowe upławy i mam straszny ból w podbrzuszu. Do ginekologa w moim mieście dostać się mogę za jakieś 3 tygodnie, a trochę się martwię, co mi może dolegać?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję:)

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dzieci palących matek

Witam!

Ponieważ po stosunku w dni płodne dostała Pani miesiączkę, do ciąży nie doszło.

Objawy takie jak pieczenie i świąd w obrębie pochwy przemawiają za zakażeniem jako przyczyną dolegliwości. Ponieważ pojawił się silny ból podbrzusza, prawdopodobnie stan zapalny rozszerzył się na kolejne części dróg rodnych bądź układ moczowy. Plamienia mogą być objawem zakażenia bądź niezależną dolegliwością.

Przedłużające się krwawienia menstruacyjne lub krwawienia międzymiesiączkowe mogą być spowodowane stanem zapalnym obrębie dolnych dróg rodnych i macicy, niewydolnością ciałka żółtego, cyklami bezowulacyjnymi, polipami macicy, zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Natomiast bóle podbrzusza występują między innymi przy zapaleniu przydatków (charakterystyczne w okresie okołomiesiączkowym) lub endometriozie.

Jeżeli do dolegliwości dołączy się gorączka albo bóle lub krwawienia się nasilą i nie będzie możliwości wcześniejszego skontaktowania się z ginekologiem,  musi Pani udać się na Izbę Przyjęć najlepiej ginekologiczną lub ewentualnie najbliższego szpitala.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy