Dlaczego członek jest opuchnięty?

Witam . Wczoraj kochaliśmy się z mężem pod prysznicem i wszystko było ok . Dziś rano jego penis jest spuchnięty i okropnie siny . Co to może być .? Coś poważnego .? Przejdzie samo czy lepiej udać się do lekarza .?
KOBIETA, 26 LAT około miesiąca temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisana przez Panią sytuacja wymaga pilnej konsultacji lekarskiej. Opuchnięty i siny penis powinien zostać obejrzany przez lekarza urologa. Jego przyczyną może być reakcja alergiczna, uraz lub problemy z przepływem krwi w prąciu.

Istotny jest również fakt, czy podczas stosunku została użyta prezerwatywa. Jeśli tak, to istnieje szansa, że to ona uczuliła Pani męża. Jednak przyczyn może być wiele i tylko lekarz może zdiagnozować problem po uprzednim obejrzeniu zmiany.

Podobne pytania pojawiały się już w projekcie pytań do lekarzy. Odpowiedzi specjalistów znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwony-i-opuchniety-penis, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-moj-penis-jest-opuchniety, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchniety-napletek-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opuchniecie-penisa-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spuchniety-i-lekko-siny-penis-u-meza-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy